Misja i wizja szkoły

Misja Szkoły

Misją naszej społeczności szkolnej jest stwarzanie uczniom optymalnych warunków do prawidłowego, wszechstronnego rozwoju poprzez zapewnienie wysokiego poziomu edukacji, kształtowanie kompetencji kluczowych istotnych w procesie uczenia się przez całe życie z uwzględnieniem indywidualizmu ucznia i poszanowaniem uniwersalnych wartości oraz praw człowieka. Podejmowane działania będą służyły wzrastaniu młodych ludzi ceniących przeszłość ale i śmiało patrzących w przyszłość, będących aktywnymi członkami społeczności lokalnej, narodowej i globalnej.

Wizja szkoły

Jesteśmy szkołą nowoczesną, bezpieczną i przyjazną. Pracujemy jako zespół, szanując i wspierając się nawzajem. Uczymy kreatywności, z jednoczesnym naciskiem na odpowiedzialność za własne decyzje. Jesteśmy otwarci na świat i zmiany w nim zachodzące, chętni do czerpania z jego dorobku naukowego i kulturowego. Kształcimy swoich wychowanków w oparciu o szacunek do drugiego człowieka, poszanowanie systemu wartości, dziedzictwa kulturowego i historycznego.
Każdy uczeń w naszej szkole osiąga sukces na miarę swoich możliwości, uczy się żyć w środowisku i dla środowiska. Kształtujemy w uczniach wrażliwość na dobro, prawdę i piękno. Najwyższym dobrem jest dla nas uczeń.
Jesteśmy po to, aby wyposażyć ucznia w wiedzę i umiejętności, które pozwolą mu rozwijać się i funkcjonować w zmieniającym się świecie. Dlatego Szkoła Podstawowa nr 2 w Plewiskach ma być szkołą nowoczesną.

N – naucza uczenia się i rozumienia świata,
O – otwarta jest na potrzeby uczniów, nauczycieli, rodziców,
W – wykorzystuje elementy doradztwa zawodowego do rozwoju uczniów,
O – ochoczo przystaje na innowacyjne rozwiązania w procesie edukacyjnym,
C – czynnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności, stając się szkołą obywatelską i partnerską,
Z – zapewnia bezpieczeństwo,
E – efektywnie przygotowuje uczniów do następnego etapu edukacyjnego i osiągania sukcesów,
S – szanuje drugiego człowieka i środowisko naturalne,
N – nastawiona jest na współpracę,
A – aktywnie uczestniczy w procesie wychowania i opieki, wspierając w tym rodziców.